top of page
Grup 1.png

AR-GE

GEN olarak,

küresel çapta önemli bir oyuncu olmak adına cesur Ar-Ge yatırımları gerçekleştirmeye devam etmekteyiz.

Bu açıdan güçlü altyapısı ile hız kesmeden çalışmalarına devam eden iki Ar-Ge merkezimiz ile yeni ilaç araştırma ve geliştirme faaliyetlerini devam ettirmekteyiz.

ArgeLogo.png

GEN Ar-Ge Laboratuvarları GEN Üretim Tesisinin içerisinde, ASO 2. Organize Sanayi bölgesinde kurulmuştur. Sahip olduğu 1200m2 lik laboratuvar alanı, yetkin araştırmacı alt yapısı ve donanımlı ekipman parkı ile T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2019 yılında Ar-Ge merkezi olarak onayını almıştır.

Global standartları karşılayacak şekilde ürün geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Elixir-Logo.png

Elixir, yüksek teknolojiye sahip laboratuvarları, bilimsel altyapısı ve yenilikçi düşüncesi ile bir ilaç araştırma ve geliştirme şirketi olarak 2014 yılında kurulmuştur. Hacettepe Üniversitesi Beytepe Teknokent içerisinde konumlanan Elixir, geliştirdiği ürünler ile GEN Ar-Ge çalışmalarına dahil olmak üzere 2019 yılında GEN çatısına katılmıştır.

GEN AR-GE MERKEZİ

Formülasyon ve Analitik Geliştirme olarak iki laboratuvardan oluşan GEN Ar-Ge; güvenilirlik, kalite ve etkililik parametreleri doğrultusunda konvansiyonel ve modern üretim yöntemlerini kullanarak farmasötik dozaj formları geliştirmektedir. Nadir hastalıklara çözüm sunmak ve hastaların uyuncunu artırmaya yönelik hedeflere sahip projelere imza atmak, GEN Ar-Ge’nin sektördeki yerini cesur ve farklı bir Ar-Ge merkezi konumuna taşımaktadır.

 

Alanında Uzman Araştırmacı Kadrosu

GEN Ar-Ge araştırmacı kadrosu; eczacılık, kimya mühendisliği, kimya, biyomühendislik ve moleküler biyoloji gibi farklı disiplinlerde eğitimini tamamlamış bir ekipten oluşmaktadır. Sahip olduğu multidisipliner bakış açısı ile uluslararası kılavuzların gerekliliklerine uygun şekilde, karşılanmamış sağlık ihtiyaçlarına çözüm sunmak üzere faaliyetlerine devam etmektedir. Araştırmacı ekibimiz; ülkemizin önde gelen üniversitelerinde yürütülen iş birlikleri ile yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamlamış ya da lisansüstü eğitimlerini sürdürmekte olan nitelikli araştırmacılardan oluşmaktadır.

Donanımlı Ekipman Parkı

GEN Ar-Ge, kapsamlı formülasyon ve analitik geliştirme çalışmaları için ihtiyaç duyulan donanımlı bir laboratuvar altyapısına sahiptir.

Ar-Ge ölçekli üretimler için formülasyon geliştirme laboratuvarı  

  • Steril üretim alanı (liyofilize flakon, steril çözelti)

  • Nano ilaç taşıyıcı sistemlerin üretim alanı (steril lipozomal liyofilize toz)

  • Yarı katı üretim alanı (krem, merhem, losyon)

  • Katı oral dozaj formları üretim alanı (tablet, kapsül, saşe)

Analitik metot geliştirme çalışmaları için Analitik geliştirme laboratuvarı

  • Enstrümental analiz ve in proses kontrol laboratuvarı

 

GEN Ar-Ge bünyesinde sektörün öncü ekipman üreticilerinden tedarik edilmiş, yüksek teknoloji ürünü olan, üretim alanına ölçek büyütmeye ve metot transfer çalışmalarına elverişli ekipmanlar kullanılmaktadır.

Global standartları karşılayacak şekilde ürün geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Ar-Ge Kamu Destek ve Teşvikleri

Güçlü Ar-Ge birimimizin inovatif teknoloji hedefleri doğrultusunda, Türkiye’de ve/veya Dünya’da ilk jenerik ilaç olma hedefiyle, projelerimizin T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yürütülen Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında başvuruları gerçekleştirilmiş olup, değerlendirilme aşamasında sürece devam edilmektedir. TÜBİTAK: TEYDEB 1501 Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında tamamlanmış ve devam etmekte olan projelerimiz mevcuttur. 

GEN AR-GE Hedefimiz:

Ülkemizde bulunmayan referans ürünlerin jeneriğinin ve/veya dünyadaki ilk jenerik ilaç ürününün piyasada var olmasının hedeflenmesi, bu doğrultuda hastaların ilaca erişiminin kolaylaştırılmasının sağlanması, GEN Ar-Ge’nin benimsediği inovatif yaklaşımlardır.  İnovatif yaklaşımlara sahip Ar-Ge birimimizde çalışılan yenilikçi teknolojiler;

•    Lipofilik matriksli kontrollü salım sağlayan sistemler
•    Lipozomal ilaç taşıyıcı sistemler
•    Liyofilize paranteraller

bottom of page